Vítáme nové budoucí mladé atlety.

Naše akce

Mistrovství Libereckého kraje v přespolním běhu – Štěpánka

Z pověření ČAS atletický klub AC Mladá Boleslav z.s. uspořádal přebor Libereckého kraje v přespolním běhu v lesoparku Štěpánka.

Minulý týden skončila halová sezóna Velikonoční halou žactva, kde AC Jablonec nad Nisou získal 5. medaili (Rucká, Marečková, Kumstátová, Novotný, Kulhavý) a jíž další víkend započala venkovní sezóna přeborem kraje v krosu. Startovalo se ve všech kategoriích od nejmladšího žactva ročník 2012 až po ženy a muže od ročníku 1999 a starší.

Atletický klub AC Jablonec nad Nisou získal celkem 4 medaile, na kterých se podíleli tyto závodnice: Jessica Stella Rucká zvítězila na trati 400 m a za ní se umístila další závodnice z AC – Stella Marečková obě dívky v kategorii předžákyň, v kategorii atletická přípravka obsadila Kateřina Kumstátová stříbrnou pozici.

Čerstvá mistryně ČR v hale na trati 800 m – Denisa FOLKOVÁ běžela netradiční trať pro sprinterku 3.000 m a získala pro AC Jablonec nad Nisou stříbrnou medaili. K úspěchu jí popřála a start tak dlouhé trati schválila i dvojnásobná Mistryně světa v hale i na dráze – Ludmila Formanová.

Blahopřejeme i dalším členům klubu AC Jablonec nad Nisou, kteří se jarního krosu zúčastnili z tréninkových důvodů, přes to, že se nejednalo o jejich specializaci. František Doubek, Jan Rejha, Vojtěch Dressler, Matěj Bursa, Filip Štryncl, Lucie Jarošová, Leona Voldánová, Kristýna Jelínková a další.

A také děkujeme jejich trenérům za celoroční práci v klubu.