Vítáme nové budoucí mladé atlety.

Naše akce

Halové mistrovství ČR ve vícebojích a chůzi 2022

Členové atletického klubu AC Jablonec nad Nisou se zúčastnili Mistrovství ČR ve vícebojích a chůzi, kde reprezentovali svůj klub a předvedli skvělé výsledky. Do mužské soutěži sedmibojařů nastoupil Jan Lepeška a již čerstvý muž a loňský Mistr Světa v juniorské kategorii František Doubek a poprali se s elitou českého víceboje.

Sice favorizovaného olympionika Jiřího Sýkoru neporazil, ale ostatním dospělým reprezentantům předvedl, že mezi ně patří. Celkem v poklidu si dokráčel pro stříbro a na překážkách si udělal radost osobákem 8,17 sekund. Zklamání pak přišlo v tyči, kde zdolal pouze svou základní výšku 430 centimetrů. S ohledem na průběžné postavení ho to až tak mrzet nemuselo, jelikož jeho dva hlavní konkurenti Marek Lukáš a Ondřej Kopecký už do této disciplíny vinou zranění nenastoupili. Svěřenec trenéra Miroslava Ruckého si oproti loňskému šampionátu o jednu příčku polepšil a z Prahy si odveze velký osobní rekord 5

621bodů a stříbrnou medaili. Sýkora v celkovém součtu posbíral 6020 bodů, čímž si posunul hodnotu tři roky starého kariérního maxima z roku 2019 o 14 bodů a získal tak svůj druhý titul halového mistra v sedmiboji mezi dospělými.

Děkuji Fandovi za předvedený výsledek a přeji hezký zbytek halové sezóny a dobrou přípravu na léto.

Miroslav Rucký, vedoucí trenér klubu.

To top