Vítáme nové budoucí mladé atlety.

Naše akce

Mistrovství Libereckého kraje v přespolním běhu

O víkendu proběhlo, za pěkného počasí Mistrovství Libereckého kraje v přespolním běhu všech kategorií.

V lesoparku Štěpánka jej, z pověření krajského atletického svazu uspořádali organizátoři z atletického klubu Mladá Boleslav. Účast byla mimořádně vysoká a Jablonec nad Nisou byl zastoupen dvěma kluby, AC Jablonec nad Nisou a LIAZ.

Celkem jablonečtí atleti vybojovali 11 medailí. Z toho LIAZ získal 6 medailových umístění (1x zlato, 1x stříbro a 4x bronz). O něco lépe na tom byli atleti z AC Jablonec nad Nisou, kteří dokázali čtyři krát vystoupit na nejvyšší stupeň a stali se krajskými přeborníky. Pátá medaile byla stříbrná.

Halová Mistryně ČR, Denisa Folková zvítězila na trati 3.300 m. Dušan Vodička vyhrál starší žáky a byl první na 1.800 m. Úspěšné sestry Kumstátovy, obě získaly první místa ve své kategorii na tratích 400 m – Kateřina a 1.100 m – Pavla. Medailovou bilanci uzavřel druhým místem Jakub Dusil na trati 1.100 m.

Děkujeme za bojovnost všem, kteří medaile nezískali ale také reprezentovali svůj klub a Město Jablonec nad Nisou: Kateřině Kadavé, Štěpánu Schubertovi, Monice Jakouběové, Honzíkovi Vodičkovi, Jessice Rucké, Stelle Marečkové a mnoha dalším.

Poděkování patří i trenérům klubu, kteří celý rok o své svěřence pečují a další víkend věnovali závodům: Romanu Kadavému, Pavlovi Jarošovi, Petře Rucké.

Všem přejeme dobré výsledky, o nichž se sportovní veřejnost dozví opět na stránkách Jabloneckého deníku.