Vítáme nové budoucí mladé atlety.

Naše akce

Boj o Baku

Po kvalitním soustředění ve Španělské Calelle se závodníci Daniel Monzar a Tomáš Pulíček společně se svým trenérem Miroslavem Ruckým zaměřili na splnění těžkých limitů do hlavního města Azerbajdžánu – Baku.

Tam totiž od 6. do 8. června 2014 proběhne kvalifikace Evropanů na Světovou Olympiádu mládeže v čínském městě Nankingu 16. – 28.8.2014.

Snaha o splnění limitů stála mnoho úsilí a cest na různé atletické podniky. Při prvním pokusu v Kolíně chybělo 0,09 sec. První úspěch se dostavil na mítinku olympijských nadějí ve Svitavách, kde zabojoval Daniel Monzar a způsobem start – cíl zvítězil, splnil limit pro Baku a navíc vytvořil NOVÝ ČESKÝ REKORD na 400 metrů s překážkami časem 52,93 sec. Tomáši Pulíčkovi chyběla na krátkých překážkách k limitu pouze 0.01 sec A TO PŘIJDE LÍTO! Rozhodl se proto se svým trenérem pro další pokus na pražské Julisce, kde konečně limit padl časem 13,80 sec, což je nejlepší výkon v ČR.

Ani jednomu z chlapců nestoupla sláva do hlavy a 17. května v 10.00 hod. nastoupí společně se svým trenérem v Jablonci nad Nisou do krajské soutěže družstev, kde se budou snažit o postup do druhé ligy.

Soupeřit budou s družstvy LIAZ „B“, Slovan Liberec „B“, SYNER Turnov „B“, Česká Lípa, Rumburk a dalšími.

Závodit budou i družstva žen. Současně proběhne Mistrovství Libereckého kraje v zajímavé disciplině s vodním příkopem – 3.000 m překážek.

Všechny Vás zve na tuto podívanou pořadatel závodu – Atletický Club Jablonec nad Nisou.

37_01

To top