Mistrovství ČR a Skokanský mítink – dva v jednom

34_01

O víkendu 22. a 23. února proběhl v pražské Stromovce atletický gigant v kategoriích dorostu a juniorů obou pohlaví.

V tomtéž termínu pořádal Atletický klub – AC Jablonec nad Nisou pátý ročník „SKOKANSKÉHO MÍTINKU“. Trenéři, závodníci i rodiče museli rozdělit své sily na obě akce. Například jeden syn z rodiny Monzarových závodil v Praze a druhý v Jablonci . Oba zvítězili.

Z Mistrovství ČR si AC Jablonec nad Nisou přivezl kompletní sadu medailí : ZLATO, STŘÍBRO I BRONZ. První den Mistrovství svěřenci trenéra Miroslava Ruckého, Tomáš Pulíček a Daniel Monzar jíž v rozbězích na 60 metrů s překážkami zaběhli osobní rekordy a oba postoupili do finále. Ve finálovém běhu, který se konal již za hodinu, oba dva osobní rekordy ještě vylepšili. Nestačili pouze na Davida Sklenáře z Pardubic, který vyrovnal vousatý rekord ČR a umístili se na druhém a třetím místě.

Tomáš Pulíček pokračoval skokem dalekým, postoupil mezi osm nejlepších, ale příliš se mu nedařilo. Zato Dan Monzar nastoupil ještě do soutěže na 400 metrů a jako outsidera jej technický delegát zařadil do posledního rozběhu a do poslední dráhy. Dan dokázal že kdo umí, zaběhne i na hnoji a stalo se, že Dan předvedl nejrychlejší čas z rozběhu – 50,50 sec, čímž o dvě sec vylepšil svůj dosavadní halový výkon.

Ve finále, které se konalo druhý den, s ním technický delegát musel počítat, ale přesto Dan dostal pátou dráhu a stále byl v roli zajíce pro ostatní soupeře. Ničeho se nezalekl a čas – 49,66 sec hovoří sám za sebe. Zlatá medaile je zasloužená. Dík patří také jeho rodičům, kteří jej do Prahy, po ranní masáži od trenéra odvezli.

V neděli 23. února probíhal současně s MČR pátý ročník „SKOKANSKÉHO MÍTINKU“ za účasti padesáti závodníků a stejného počtů diváků. Závodníci z AC Česká Lípa, Slávie Praha, LIAZu, AC Jablonce a Frýdlantu si odvezli hezké ceny.

Fotografie z prvního a druhého dne najdete zde a pak zde.