Jablonečtí se chystají na vícebojařské mistrovství republiky

Vloženo

24.5.2017    Liberecký deník   Sport

Jablonecn. N. – Všestrannost vždy patřila k jablonecké atletice. V její historii je mnoho sportovců, kteří se víceboji věnovali. Jedním z prvních byl Ivan Sedláček, dále Jiří Knejp, Martin Machura, Roman Zrun, Míra Rucký, Dalibor Špoták, Pavel Procházka, Jan Solfronk, Tomáš Pulíček, Dana Jandová, Tereza Vokálová a v neposlední řadě nejlepší atletky současnosti Zuzana Hejnová a Bára Špotáková.

            V jejich stopách jdou i mladí atleti z klubu AC JablonecnadNisou. Ti zahájili vícebojařskou sezonu Svitavským vícebojem, kde vybojovali čtyři zlaté medaile. Příprava na MČR pokračovala Turnovským vícebojem a vyvrcholila Mistrovstvím Libereckého kraje ve vícebojích všech kategorii, kde se stal klub AC JablonecnadNisou bezesporu nejúspěšnějším oddílem.

            Tituly mistrů Libereckého kraje získali: Kateřina Kadavá ve starších žákyních, Dan Petrželka v dorostu, Vítek Monzar v juniorech a Tomáš Pulíček v kategorii mužů. Stříbro a bronz v dorostu získali Tomáš Peterka a Jakub Klusáček. Všichni jsou svěřenci trenérů Miroslava Ruckého a FrantiškaŠpotáka. Trenéři připravují nyní ty nejlepší atlety na blížící se Mistrovství ČR v Olomouci 26. – 28. května.