Atleti AC Jablonec nad Nisou závodili na Mistrovství ČR v Praze

V halové sezoně 2013 atletů již proběhla tři mistrovství ČR v pražské Stromovce a zbývá pouze mistrovství ČR žactva, které se uskuteční 2. a 3. března v Městské atletické hale na Střelnici v Jablonci nad Nisou. Na prvním MČR ve vícebojích 8. – 10. února byli atleti atletického klubu – AC Jablonec nad Nisou zastoupeni čtyřmi závodníky. V kategorii dorostu nastoupili – Tomáš Pulíček, Filip Schubert a Daniel Monzar, kteří ještě před měsícem byli v žákovské kategorii, takže bojovali proti o rok starším soupeřům. Přesto se Tomáši Pulíčkovi podařilo vybojovat stříbrnou medaili v osobním rekordu – 4 577 bodů. Přitom si vytvořil 3 nejlepší osobní výkony na 60 m – 7.50 s, v kouli 12.41 m, a poslední kilometr zaběhl za 3.02,28. Filip Schubert a Daniel Monzar skončili na 9. a 10. místě v osobních rekordech – 4 201 b. a 4 098 b. Jabloneckou atletiku v kategorii dorostenců též zastupoval Marek Purm a Martin Mikula z LIAZu Jablonec, který skončili na 15. a 18. místě výkonem 3 770 a 3 726 bodů.
V kategorii mužů bojoval starší bratr Tomáše Pulíčka, mistr Libereckého kraje v halovém sedmiboji Roman. Po úspěšně rozjetém sedmiboji druhý den musel odstoupit po těžkém pádu do kastlíku při skoku o tyči.

Celkové výsledky halových vícebojů si můžete prohlédnout na adrese: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=16507

Před závěrečným během na 1 000 m.
Před závěrečným během na 1 000 m.
Nejlepší haloví vícebojaři Tomáš Pulíček - Jan Doležal - David Hájek.
Nejlepší haloví vícebojaři Tomáš Pulíček – Jan Doležal – David Hájek.

Po Mistrovství mužů a žen, které proběhlo 16. a 17. února, kde AC JAB nemělo žádné zastoupení kvůli zranění Romana Pulíčka, přišlo na řadu tento víkend 23. a 24. února mládežnické Mistrovství republiky dorostu a juniorů. Atletický klub tento krát prezentovali Tomáš Pulíček 1997 a Daniel Monzar 1997. Jejich tradiční kolega Filip Schubert tentokrát odjel s rodiči na prázdniny. Tomáš po vynikajícím rozběhu na 60 m s překážkami časem 8,22 s nastoupil do finále této discipliny jako favorit. Stačilo tento čas zopakovat, aby se Tomáš stal mistrem ČR, ale bohužel svalové zranění neumožnilo Tomáši dokončit trať a tímto odstoupil z boje o další medaile na mistrovství. Daniel Monzar po osobním rekordu v běhu na 60 m s překážkami časem 8,61 s, kde skončil na 12. místě nastoupil na svoji parádní disciplinu- skok o tyči. V těžkém boji o medaile, kde Dan musel dvakrát překonat osobní rekord a vyměnit změklou tyč za tvrdší, dokázal všechny zdolané výšky skočit na první pokus a to mu přineslo nečekanou stříbrnou medaili. V této disciplině reprezentovalo Jabloneckou atletiku další 2 tyčkaři z LIAZu Jablonec Martin Machura a Martin Mikula, kteří obsadili 5. a 9. místo.

Výsledky skoku o tyči si můžete prohlédnout na adrese: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=16510&day=&discType=&discId=799605&hideGoBack=0

Celkové výsledky Mistrovství lze prohlédnout na adrese: http://online.atletika.cz/vysledky.aspx?idk=16510

Nejvyšší předávající šéftrenér Českého Atletického Svazu a trojnásobný Mistr světa v desetiboji - Tomáš Dvořák.
Nejvyšší předávající šéftrenér Českého Atletického Svazu a trojnásobný Mistr světa v desetiboji – Tomáš Dvořák.